22.11.2023 р. приєдналася до ЕДИНОЇ АТЕСТАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ. Розпочинаю перший рік нового атестаційного періоду.
(Попередня атестація - 27.04.2023 р.)
На завершення предметного тижня історії відбулося засідання історичного гуртка. Тема: "Нетлінна пам'ять про січових стрільців".
Метою засідання було поглибити знання учнів з даного питання, привернути їхню увагу до героїчної боротьби українського легіону на фронтах Першої світової війни, ознайомити з цікавими фактами з історії УСС. На початку засідання переглянули відеофрагмент з циклу "20 кроків до мрії" (крок 10 "Українські січові стрільці").
При підготовці до засідання учням була запропонована робота з різними історичними джерелами, за результатами якої вони виступили з інформацією про структуру Легіону УСС, про діяльність жіночої чоти, про історію створення гімну січовиків "Ой у лузі червона калина", про онука австрійського імператора, який пов'язав своє життя з Україною та боротьбою в рядах січових стрільців.
На завершення засідання відбулася маленька вікторина, учні обирали собі запитання з допомогою сервісу "Колесо фортуни" і давали відповіді з того, що вони довідалися нового про історію та бойовий шлях "усусів". Андрущак Аріна прочитала вірш М. Тенетко "Пам'яті січових стрільців". Сформулювали загальний висновок про історичне значення діяльності Легіону УСС. Відзначили зв'язок УСС з сучасністю, адже гасло прощання «усусів» з полеглими побратимами: ”ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!” отримало нове підтвердження в наші дні, коли сама історія вписує до ПАНТЕОНУ ГЕРОЇВ-Борців за НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ нові НЕЗАБУТНІ ІМЕНА.
ПРЕДМЕТНИЙ ТИЖДЕНЬ З ІСТОРІЇ
Здобувачі освіти з груп І курсу взяли участь у вікторині "Колесо фортуни" з теми "Українська революція 1917-1921 рр.", продемонстрували свої знання, набуті на уроках історії України.
Учасники: Чебан Олександр, Якив'юк Вадим (гр.11), Григоращук Олексій, Субботовський Данііл (гр.13), Войтку Катерина, Тимчук Дмитро (гр.17).
Вікторина пройшла в 3 етапи (загальні питання, документи і термінологія, історичні діячі періоду революції), впродовж яких учасники "крутили колесо фортуни" (у сервісі WordWall), рандомно обирали собі питання і давали відповіді на них. Гра пройшла активно і захопливо. За підсумками 3-х етапів було визначено переможця і призерів. Ними стали:
І місце - Тимчук Дмитро (гр.17)
ІІ місце - Субботовський Данііл (гр.13)
ІІІ місце - Чебан Олександр (гр.11).
Вони отримали грамоти і відмінні оцінки з теми вікторини.
Подяка усім учасникам!!!
ПРЕДМЕТНИЙ ТИЖДЕНЬ З ІСТОРІЇ
17 листопада в гр.10 відбулася презентація книги чеського дослідника Радомира Мокрика "Бунт проти імперії. Українські шістдесятники". Тема шістдесятництва саме зараз вивчається на уроках історії України, то ж рекомендація для читання цієї книги стала дуже актуальною, адже вона пропонує читачам мандрівку у світ українських шістдесятників – молодих людей, які творили нову культуру в час хрущовської «відлиги». Перед читачами постане історія сумнівів і боротьби, громадянської відваги цілої плеяди нового українського культурного покоління, когорти людей, об’єднаних спільними переконаннями, чесністю та солідарністю.
Учнів було ознайомлено з фактами біографії автора книги Радомира Мокрика — чеського історика, культуролога, наукового працівника Інституту східноєвропейських студій на філософському факультеті Карлового університету в Празі, автора близько 30 публікацій на сайті «Історична правда». Він вивчав культурологію у Львівському національному університеті імені Івана Франка і модерну історію в Карловому університеті в Празі. Також навчався в Оксфорді. У 2021 році в Карловому університеті захистив дисертацію на тему «Шістдесятники і колоніальний дискурс радянської культури в Україні в час відлиги. 1956–1964». Від початку повномасштабного російського вторгнення викладає у Карловому університеті дистанційно, бо залишив Прагу і повернувся до Львова. У Львові викладає в Українському католицькому університеті. Над книгою автор працював майже 10 років, розпочав роботу ще у студентські роки, а «останню крапку ставить під гул сирен проти повітряної оборони в Києві» і присвячує її усім лицарям – захисникам України. У книзі Р. Мокрик висловлює велику подяку усім, хто допомагав йому у створення книги: самим шістдесятникам та їх близьким, які поділилися своїми спогадами; науковим керівникам та консультантам; працівникам музеїв та архівів. У бібліографії подається великий список монографій, збірників, мемуарів, архівних документів, Інтернет-джерел, які опрацював автор для глибокого вивчення феномену української історії – шістдесятництва.
Здобувачі освіти розглянули структуру книги. Книга складається з прологу, передмови, 6-ти частин, кожна з яких ділиться на окремі розповіді, та післяслова. У книзі є фото з архівних фондів та сімейних архівів, чимало з них публікуються вперше. Мова викладу дуже легка, доступна, читається легко і швидко.
У передмові автор розповідає про свої зустрічі з шістдесятниками, яке вони справили на нього враження. Він також говорить про те, що ця книжка аж ніяк не є спробою всеосяжного аналізу українського шістдесятництва, бо воно є надто глибоким і багатогранним явищем, щоб його вдалося охопити в одній книзі.
У післяслові автор підкреслює, що невелика когорта шістдесятників формувала рух опору Радянській імперії. І їхній внесок у відстоювання української самобутності неможливо переоцінити.
ПРЕДМЕТНИЙ ТИЖДЕНЬ З ІСТОРІЇ
14 листопада у гр.14 проведено відкритий урок з історії України, тема "Зовнішня політика та міжнародні зв’язки України у 1992-2005 рр. Ядерне роззброєння України" (див. план уроку -https://cutt.ly/vwU91yuH. На уроці впроваджувалася педагогіка співробітництва, здобувачі освіти аналізували зміст документів, в яких закріплено основи зовнішньої політики України, з допомогою схеми знайомилися з її основними принципами та напрямками. За допомогою сервісу Edpuzzle відеоролики перетворено на навчальні матеріали, за якими здобувачі освіти ознайомилися з цікавою інформацією про масштаби ядерного потенціалу України, причинами та ходом ядерного роззброєння, давали оцінку Будапештському меморандуму - https://edpuzzle.com/media/654d1e528afc313fd73ca542 Віртуальна екскурсія ядерним минулим України дала учням можливість побачити облаштування ядерних шахт та почути розповідь військового, як відбувалася служба на них (https://www.youtube.com/watch?v=-a4tgC4sJlY&t=4s). На закріплення вивченого учням було запропоновано підсумкову вправу у сервісі WordWall https://wordwall.net/play/62383/858/100
-
ПРЕДМЕТНИЙ ТИЖДЕНЬ З ІСТОРІЇ
Війна принесла в наше мовлення багато слів і понять, на які ми раніше не звертали увагу або взагалі не використовували їх у комунікації. То ж 13 листопада зі здобувачами освіти гр.18 було проведено інформаційно-пізнавальний дайджест«Російсько-українська війна у термінологічному вимірі» з метою збагатити їхнє історичне мовлення суспільно-політичною термінологією, пов’язаною з подіями російсько-української війни, навчити їх розуміти і пояснювати нові слова, образні вислови, абревіатури, використовувати при розгляді відповідної теми навчальної програми, формулювати висновки та об’єктивні оцінки фактів, подій, людей. Учасники заходу переглянули відеоролик «Як почалась велика війна росії проти України» https://www.youtube.com/watch?v=xJ4we8bFkhI, у 2-хвилинному конкурсі позмагалися, хто пригадає і напише найбільше слів, пов’язаних з російсько-українською війною, ознайомилися з авторським довідником викладачки «Хроніка російської збройної агресії проти України у схемах,таблицях, завданнях», зокрема з розділом ІІ «Термінологічний словник», в якому зібрано найбільш поширені тепер терміни, пов'язані з російсько-українською війною. Переможець конкурсу Моток М. дав завдання іншим учням пояснити значення слів, які він записав. Попрацювали з таблицею «Категорії слів»:
процеси |
люди |
локації |
образні вислови |
- анексія - геополітика - екстремізм - окупація - сепаратизм - Мінські угоди - мобілізація |
- волонтери - капелани - добробати - колаборанти - ополченці |
- блокпост - неконтрольовані території - Новоросія - «сіра зона»
|
- гібридна війна - «зелені чоловічки» - «київська хунта» - «кіборги» - «норманська четвірка» - «формула Штанмайєра» |
Опрацювали абревіатури: АТО, ООС, ДАП, НЗФ, ЛНР, ДНР, ОРДЛО, ОБСЄ, ЗСУ.
На закріплення виконали вправу Wordwall «Склади речення» з використанням нової термінології: https://wordwall.net/uk/resource/58095235.