До уваги учнів груп №11,13,17!!!
пʼятниця, 13 грудня 2019 р.
середа, 11 грудня 2019 р.
Відкритий урок з курсу "Громадянська освіта"
В рамках Всеукраїнського тижня права, який традиційно приурочено до Міжнародного дня прав людини, у гр. №14 проведено відкритий урок з курсу "Громадянська освіта". Тема уроку: "Свобода слова і свобода мас-медіа".
Урок був спрямований на те, щоби навчити
учнів характеризувати свободу слова і свободу мас-медіа, показати їх важливу роль у
формуванні громадської думки, ознайомити зі станом свободи слова в Україні та світі; а також на розвиток в учнів критичного мислення, розуміння свободи слова і свободи мас-медіа як важливих критеріїв
демократичності суспільства, збагачення мовлення учнів новою суспільно-політичною термінологією та виховання в них почуття відповідальності за власні висловлювання та
поширення інформації, поваги до чужої думки. Методичною метою уроку було використання ефективних технологій та засобів для
опрацювання навчального
матеріалу та залучення учнів до педагогіки співробітництва.
На уроці учні працювали з текстом Конституції України та витягами з Загальної декларації прав людини та Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, в яких йдеться про свободу слова., ознайомилися з переліком законів щодо мас-медіа. Визначали найважливіші професійні якості та разом складали портрет сучасного журналіста. Як випереджальні завдання підготували інформацію про загиблих журналістів та переглянули презентацію «Пантеон слави української журналістики», довідалися про таких журналістів, як Вадим Бойко, Георгій Гонгадзе, Тарас Процюк, В'ячеслав Веремій, Павло Шеремет, Катерину Гандзюк, які писали правду про корупційні схеми, порушення закону можновладцями, викривали злочинні дії на різному рівні. Дали негативну оцінку такому явищу як цензура. З підручника та додаткових джерел дізналися про рейтинг України за індексом свободи преси (102-ге місце у світі), розглянули які проблеми не дають можливості піднятися вище у цьому рейтингу, почули цікаву інформацію про стан свободи слова в різних країнах світу та діяльність найвідоміших інформаційних агенств - українських, світових, регіональних.
На уроці використано різні дидактичі матеріали та освітні технології: презентації, опорні схеми та таблиці, "хмара слів", пазли, відеоролики.
неділя, 8 грудня 2019 р.
вівторок, 3 грудня 2019 р.
Засідання історичного гуртка
На засіданні гуртка учні ознайомилися з одним із загадкових і містичних місць на території України часів Другої світової війни - "Вервольфом". Так називалася Ставка Гітлера, збудована неподалік від Вінниці (у перекладі - "Вовче лігво"). Дізналися про історію будівництва цього комплексу, перебування там Гітлера (він тричі приїжджав у ставку "Вервольф"), про історію викриття та знищення ставки. Проблема її розкопок та дослідження залишається актуальною і дотепер. На місці розташування "Вервольфа" відкрито "Історико-меморіальний музейний комплекс пам'яті жертв нацизму", де створено 3D-копію ставки, зменшену у 500 разів у порівнянні з оригіналом. Навколо ставки і досі точиться чимало розмов, висловлюються нові гіпотези, пов'язані з нею. Тому це питання залишається цікавим для дослідження.
Учні подивилися уривки з відеофільмів про "Вервольф": "Ставка Гітлера "Вервольф", "Тайна "Вервольфа", "Вервольф"у 3D".
середа, 27 листопада 2019 р.
ІСТОРИЧНИЙ КВЕСТ
27 листопада команди учнів груп І курсу взяли участь в інтелектуальних змаганнях у формі квесту з всесвітньої історії з досить складної теми "Повоєнне облаштування світу. Версальсько-Вашингтонська система".
Метою квесту було закріплення знань учнів з даної теми, формування в них логічного мислення,
збагачення історичного мовлення, розвиток пам’яті та пізнавального інтересу до вивчення історії, виховання почуття
колективізму та особистої відповідальності за командний результат. Команди отримали маршрутні листи з переліком "станцій" ( «документальна», «логічна», «персоналії», «термінологічна», «географічна», «схеми»), загальні вказівки та поради щодо їх проходження та відправилися шукати завдання в межах 1-4 поверхів навчального корпусу та швидко їх виконувати..
Завдання були різними і цікавими: заповнити схеми, охарактеризувати історичні документи, скласти речення з "хмари слів", скласти на комп'ютері пазл і за картинкою визначити та пояснити відповідний термін чи фразу, скласти речення з використанням географічних назв, пов'язаних з темою квесту, здогадатися за запропонованими числами про що йде мова.
Учні з інтересом, відповідально і швидко виконували завдання. Перемогу здобула команда групи №16 на чолі з капітаном - Федоряком Миколою, який дуже любить і добре знає історію.
Дякую усім учасникам!!!
пʼятниця, 15 листопада 2019 р.
15 листопада в училищі відбулася (не)формальна учнівська регіональна конференція "Масштаби Кулішевої особистості", приурочена 200-річному ювілею видатного письменника, публіциста, мислителя-інтелектуала, громадського діяча та провідника національно-визвольного руху. У конференції взяли участь учні з ПТНЗ міста та області, які підготували цікаві, змістовні, різнопланові творчі роботи, в яких розкрили багатогранність особистості Пантелеймона Куліша та актуальність його ідей та творчої спадщини і в сучасних умовах.
Учень нашого училища Федоряк Микола (гр.№16) представив роботу "П. Куліш "Повість про український народ": проекція на сучасність", виконану у формі структурно-логічних схем та відповідної презентації. Він всебічно охарактеризував маловідомий для учнів твір та навів багато цитат на підтвердження думок автора та поділився власними висновками.
На пленарному засіданні викладач Л.І. Петровська за допомогою презентації показала, як вшановується пам'ять про П. Куліша.
https://drive.google.com/file/d/1SWMNRgglItLhYTewUCIjAEJCR26tDbmj/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1kRZdPFr8YCCmOL9A6tBjSBCsd_-tSJ1p/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1kRZdPFr8YCCmOL9A6tBjSBCsd_-tSJ1p/view?usp=sharing
субота, 9 листопада 2019 р.
9 листопада 2019 р. виповнилося 30 років з дня падіння Берлінської стіни.
До Вашої уваги 10 цікавих фактів про цей символ розколу Німеччини:
https://nv.ua/ukr/world/countries/berlinska-stina-10-cikavih-faktiv-novini-svitu-50052075.html
До Вашої уваги 10 цікавих фактів про цей символ розколу Німеччини:
https://nv.ua/ukr/world/countries/berlinska-stina-10-cikavih-faktiv-novini-svitu-50052075.html
середа, 23 жовтня 2019 р.
Як приємно дивитися на ці зусереджені обличчя!!! Як хочеться, щоби так було на кожному уроці!!! А що це? А це олімпіада з історії, її перший етап, в якому взяли участь 34 найкращих учні з груп І-ІІІ курсів. Вони старанно читають завдання, обдумують свої відповіді, пишуть і знову згадують: ой як же ж багато в цій історії дат, подій, особистостей, а слова які - якісь там "репарації", якась там Версальська система і ще багато-багато чого!!! Як же ж це все запам'ятати? Але ви, мої любі, справилися - хто ліпше, хто чуть гірше, але ніхто "не зійшов з дистанції"!!! А переможці мене просто вразили своїми результатами: Микола Федоряк (І курс, гр.№16) правильно виконав 98% (!!!) завдань, а Пономарчук Анатолій (ІІІ курс, гр.№17) - 90 % !!! Я вже давно не пам'ятаю таких результатів!!! Дякую вам, мої переможці, призери і всі учасники!!! Ви - молодці!!! Ваші успіхи - моя найбільша радість, адже бачу результати своєї праці, а ви - відчуєте смак перемоги над собою, над своїми сумнівами чи, навіть, лінощами!!!
Отже, переможцями і призерами І етапу стали:
І курс: ФЕДОРЯК Микола (гр.16), Гризюк Даніела (гр.16), Рингацький Никита (гр.16)
ІІ курс: КРИВА Марія (гр.18), Мотреску Георгій-Крістіан (гр.14), Івончак Мар'яна (гр.18)
ІІІ курс: ПОНОМАРЧУК Анатолій (гр.17), Унгурян Оксана (гр.17), Скрипа Ірина (гр.17)
четвер, 10 жовтня 2019 р.
середа, 18 вересня 2019 р.
Вона була «душею шістдесятництва», і її вбили.
До ювілею Алли Горської - 18.09.2019 р.
Алла Горська – українська художниця-шістдесятниця, товаришка Василя Стуса, Євгена Сверстюка, родини Світличних, В’ячеслава Чорновола. Вона не визнавала обмежень у творчості, свободі слова і думки. Вона спершу не знала української мови, а оволоділа нею із власного бажання вже дорослою. Вона творила монументальні полотна, а радянська влада їх нищила, як «ідейно ворожі». За нею постійно стежили агенти КДБ, а вона кепкувала зі «шпиків» і вітала усіх звільнених із таборів політв’язнів.
четвер, 5 вересня 2019 р.
Матеріали на допомогу вчителеві
до початку 2019/2020 н.р.
розміщено на сайті
“Історія та суспільствознавчі дисципліни в школі”
за адресою :
https://metod-ist.jimdo.com/
вівторок, 27 серпня 2019 р.
Методичні рекомендації щодо викладання історії у 2019/2020 навчальному році
Додаток
до листа Міністерстваосвіти і науки України
від 01. 07. 2019 р. № 1/11-5966
У 2019/2020 навчальному році чинними програмами є такі навчальні програми:
- «Історія України. 5–9 класи», затверджені наказом МОН України від 21.02.2019 № 236;
- «Всесвітня історія. 7–9 класи» затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804;
- «Історія України. Всесвітня історія. 10–11 класи», затверджені наказом МОН України від 21.02.2019 № 236.
Програми розміщено на сайті Міністерства освіти і науки України за посиланням:
https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-vnesennya-zmin-do-navchalnih-program-z-istoriyi-ukrayini-dlya-5-9-ta-10-11-klasiv-zakladiv-zagalnoyi-serednoyi-osviti
четвер, 30 травня 2019 р.
середа, 22 травня 2019 р.
Сучасні освітні інструменти для вчителів
У наш час технології та освіта сплетені досить тісно, практично у
кожного вчителя є свої улюблені технологічні інструменти, які він
використовує у своїй роботі, і які дозволяють йому привернути увагу
учнів під час цікавих, захоплюючих шкільних занять.
Але як і все, що має відношення до технології, інструменти
безперервно оновлюються, а старі стверджуються, розширюючи сферу
застосування або просто додаючи нові функції, більш актуальні для
сучасної освіти і затребувані найбільш технологічно підкованими
вчителями.
Далі представлений список деяких інструментів освітніх технологій, які зараз так необхідні у арсеналі кожного вчителя, чи то для особистого використання або ж у якості навчальних посібників у педагогічному процесі: http://osvita.ua/school/46016/
понеділок, 13 травня 2019 р.
ПІДСУМКИ КОНКУРСУ ЮНИХ
ІСТОРИКІВ «ЛЕЛЕКА-2019»
|
|||||||||||||
Вище професійне
училище радіоелектроніки м. Чернівці
|
Петровська Любов Іванівна
|
||||||||||||
5 кл
|
6 кл
|
7 кл
|
8 кл
|
9 кл
|
10 кл
|
11 кл
|
Разом
|
||||||
-
|
-
|
-
|
-
|
-
|
16
|
2
|
18
|
||||||
Прізвище, ім’я
учасника
|
шифр регіону
|
клас
|
кількість балів
|
||||||||||
Кошман Василь
|
24122
|
10
|
80
|
||||||||||
Торський Олександр
|
24122
|
10
|
52
|
||||||||||
Цвик Михайло
|
24122
|
10
|
71
|
||||||||||
Істратій Валентин
|
24122
|
10
|
63
|
||||||||||
Мотреску Георгій-Крістіан
|
24122
|
10
|
76
|
||||||||||
Туняк Микола
|
24122
|
10
|
77
|
||||||||||
Кривий Артем
|
24122
|
10
|
75
|
||||||||||
Самбольська Ніколь
|
24122
|
10
|
59
|
||||||||||
Малофій Іван
|
24122
|
10
|
69
|
||||||||||
Петро Артем
|
24122
|
10
|
92
|
||||||||||
Петро Артур
|
24122
|
10
|
73
|
||||||||||
Ротар Микола
|
24122
|
10
|
86
|
||||||||||
Марич Богдан
|
24122
|
10
|
55
|
||||||||||
Мендришора Інна
|
24122
|
10
|
69
|
||||||||||
Пархоменко Денис-Йордан
|
24122
|
10
|
64
|
||||||||||
Пономарчук Анатолій
|
24122
|
10
|
80
|
||||||||||
Олійник Антон
|
24122
|
11
|
79
|
||||||||||
Трачук Альберт
|
24122
|
11
|
98
|
100-90
балів – «Золотий лелека»: Петро Артем (гр.
№13), Трачук Альберт (гр. №15)
89-80 балів – «Срібний лелека»: Кошман
Василь (гр. №12), Ротар Микола (гр. №13), Пономарчук
Анатолій (гр. №17)
79-60 балів – «Бронзовий лелека»: Цвик
Михайло (гр. №12), Істратій Валентин (гр. №14), Мотреску
Крістіан (гр. №14), Туняк Микола (гр. №14), Кривий
Артем (гр. №14), Малофій Іван (гр. №13), Петро Артур (гр. №13), Мендришора Інна
(гр. №17), Пархоменко Денис (гр. №17), Олійник
Антон (гр. №15)
ВІТАЮ ПРИЗЕРІВ І ДЯКУЮ
УСІМ УЧАСНИКАМ!!!
Підписатися на:
Дописи (Atom)