понеділок, 30 січня 2017 р.

Дві важливі події 29 січня 2017 р.:
- вшанування пам'яті героїв Крут - юнаків, що вийшли на захист молодої Української держави від військ  Радянської Росії у далекому 1918 р. і пожертвували своїм молодим життям заради ідеї Української державності. СЛАВА ГЕРОЯМ!!!


- у Києві на Лук'янівському кладовищі відбулося перепоховання праха українського письменника та поета Олександра Олеся та його дружини Віри, які були перевезені до Києва з Чехії після ексгумації.  У своїх творах поет не раз доносив, що саме внутрішні чвари та розбрат, невміння об’єднатися заради великої мети, не раз призводили в історії України до трагічних наслідків. Ці слова поета-патріота й досі є актуальними.
        1919 року, після жовтневого перевороту  Олесь опиняється за кордоном. Еміграція стала трагедією його життя. За кордоном видав ряд збірок, основна тема яких — туга за Україною:
Душа розірвана, як рана…
Бальзам далеко так, як сонце,
А сонце, сонце, як і щастя,
Там, там, лише в краю коханім.
 

пʼятниця, 27 січня 2017 р.


        27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту - пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН  від 1 листопада 2005 р. Відзначається щорічно.  Саме цього дня 1945р. Радянська Армія  визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн. людей. 
      За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни разом з 4,5 млн. дорослих, стали 1,5 млн. дітей.

                       

понеділок, 23 січня 2017 р.

 До уваги учнів груп ІІІ курсу!

           Опрацюйте тему з історії України "Революція Гідності 2013-2014 рр. 
та агресія Росії проти України" за  допомогою  опорного конспекту  
(див. тут: https://drive.google.com/file/d/0B8by7IvpRsgDMEJmNVUzS2xkMGs/view?usp=sharing ).
         А також  прочитайте повну версію додаткового параграфа  

до підручника "Історія України. 11 кл."  
(див. тут: https://drive.googl/open?id=0B8by7IvpRsgDZXJaU3RSM0VNdEE.)
        З питання щодо анексії Криму пропоную переглянути відеоролик              "Як втрачали Крим - хронологія подій":  
http://24tv.ua/yak_vtrachali_krim__hronologiya_podiy_n485964

неділя, 22 січня 2017 р.

  22 січня український народ відзначає величну дату своєї багатовікової історії – День Соборності, свято об’єднання українських земель в єдину самостійну державу – Українську Народну Республіку.
       Вітаю  усіх, хто любить Україну, зі святом! Бажаю і надалі триматися разом! У єдності наша сила!!!

пʼятниця, 20 січня 2017 р.

До уваги учнів гр. №18!
На допомогу у роботі над проектом "Принцеса Діана: життя і доля" рекомендую переглянути документальний фільм Леоніда Млечина 
"Вона не стала королевою..." 




понеділок, 16 січня 2017 р.

  Вітаю з початком ІІ семестру! 
Усім колегам і учням - творчих успіхів і натхнення  
у роботі та навчанні!!!
 

середа, 11 січня 2017 р.

 Увага: науково-технічний прогрес!!!

Топ-10 дивовижних і надихаючих технічних продуктів 2016 року

"Економічна правда" (проект "Української правди", присвячений бізнесу та економіці) зробила підбірку 10 технологій, які здивували в 2016 році і дозволяють дивитися в майбутнє з оптимізмом.

10. Башня, которая поглощает смог Smog Free Tower

        В сентябре 2016 года в Пекине начала работать башня Studio Roosegaarde’s Smog Free Tower, предназначенная для фильтрации воздуха. Воздухоочиститель отфильтровывает из воздуха твердые частицы диаметром 2,5 и 10 микрометров. Именно такого размера частицы благодаря малым размерам проникают в кровь и легкие и увеличивают риск возникновения рака легких, сердечно-сосудистых и респираторных заболеваний.
        Башня-фильтр высотой семь метров очищает 30 000 кубометров воздуха в час и потребляе 1400 ватт. Загрязненный воздух поступает в верхнюю часть башни, насыщенную положительно заряженными ионами. Они притягивают к себе частицы пыли. Далее смесь поступает на поверхность отрицательно заряженного электрода, и пыль оседает на нем. Очищенный воздух выпускается через фильтры в стенах башни.
        Стоит отметить, что такие же башни в качестве эксперимента были установлены в Роттердаме и Амстердаме еще в 2015 году. После того, как они доказали свою эффективность, башню построили в столице Китая.


9. Гибкий сверхтонкий дисплей от LG

       В январе 2016 года LG Display на выставке Consumer Electronics Show 2016 показала прототип 18-дюймового гибкого дисплея толщиной 1 мм и весом 1,9 кг. Дисплей буквально можно скрутить как бумажный рулон.
        Гибкие дисплеи LG, Samsung, Sharp и другие производители показывают с 2014 года. Но часто это происходило за закрытыми дверями, а внешний вид таких дисплеев был  не настолько впечатляющий.
      Производители обещают начать выпуск серийных гаджетов с гибкими дисплеями в 2017-2018 годах.

вівторок, 10 січня 2017 р.




«Кто даже в самый трудный час 
дух веры воскрешает в нас ? Свобода!
Кто, осеняя нас крылом, зовет на битву 
с вечным злом? – Свобода!
Кто всех нас делает людьми во имя счастья и любви? – Свобода! 
Кто взглядом искренних очей испепеляет палачей? – Свобода!
Кто дарит путнику тропу, народом делает толпу? – Свобода!» 

  Юрій Рибчинський

НОВА ПРОГРАМА ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ДЛЯ ШКІЛ: ІСТОРІЯ ЖЕРТОВНИХ ГЕРОЇВ ЧИ ТАЛАНОВИТИХ ПЕРЕМОЖЦІВ?

Як на формування майбутніх громадян України вплине героїзація ОУН та УПА у підручниках історії? Які проблеми виникають, коли кримськотатарські діти читають у підручниках: єдине, що принесли їхні предки українцям - неволя та насилля? З якими історичними знаннями зі стін школи має вийти 16-річний підліток, а попросту – якою має бути програма викладання історії в школах?

У липні Міністерство освіти анонсувало нову програму викладання історії України у 10-11 класах. Фактично вона є поверненням до попередньої програми, яку в пік режиму Януковича відкинуло Міністерство Дмитра Табачника.

Учні знову почують про героїв Крут, Голодомор як геноцид, історію українського націоналістичного руху. Творці програми називають її націоспрямованою. Це можна вважати запізнілим здобутком Революції Гідності і вагомим кроком реформування освіти, однак є нюанс - програма фактично не міняє схему викладання історії України, яку вже давно і послідовно критикують десятки провідних істориків. Вони розробили альтернативну програму, про яку можна сказати, що вона аполітична і в перспективі має позбавити українців комплексу народу-жертви.

"Цензор.НЕТ" поговорив з ініціаторами обох концепцій. На наші питання відповіли Ганна Байкєніч, член робочої групи з розробки нової програми з історії України, та Георгій Касьянов, провідний український історик, який критикує викладання політизованої історії в школах. 
Див далі тут: http://censor.net.ua/resonance/404558/nova_programa_stor_ukrani_dlya_shkl_storya_jertovnih_gerov_chi_talanovitih_peremojtsv

пʼятниця, 6 січня 2017 р.

УКРАЇНА КОЛЯДУЄ!


 Шануймо свої традиції!!!
Смачної вам куті та веселих свят!!!

І  помолімося за наших воїнів, які захищають наш спокій 
і дають нам можливість святкувати!!!  

четвер, 5 січня 2017 р.

 ЦЕЙ ДЕНЬ в історії

Сьогодні чудовий день, як гадаєте? 
Дізнайтесь все найцікавіше про цей день в історії! 
Див. добірку тут: http://sjogodni.org.ua/index/0-26
або тут:http://www.parta.com.ua/ukr/history/view/0601/

середа, 4 січня 2017 р.

Готуємось до конкурсу!
    Учениця гр. №17 Корнілова Валентина готує творчу роботу на ХVІ Всеукраїнський конкурс учнівської творчості у номінації "Історія України і державотворення". Своє дослідження вона присвятила нашому видатному земляку - співавтору Акта проголошення незалежності України Леонтію Івановичу Сандуляку. В процесі роботи ознайомилася з матеріалами його виступів, інтерв'ю, книгою "Не мовчіть - і вас почують", газетними публікаціями, фото- та відеоджерелами. Конкурсну роботу назвала "Леонтій Сандуляк - людина, політик, громадянин". 




Побажаємо Валентині успіху у конкурсі!!!









Відповідальний вчитель: який він (вона)?

ЩО ТАКЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ?

Відповідальність – це адекватна відповідь на події, обставини, людей; у цьому визначенні ключовим словом є саме “відповідь”, тобто якою є гідна відповідь на подразники?
Саме тому нижче запрошуємо подумати над питанням якими є якості вчителя, що допомагають йому/їй дати гідну відповідь.
ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ВЧИТЕЛЬ – ЦЕ ТОЙ, ХТО:
1. МАЄ ОПТИМІСТИЧНО-РЕАЛІСТИЧНУ ПОЗИЦІЮ В ЖИТТІ
Що таке позиція? Це притаманний нам стиль мислення, що склався роками, це ставлення до подій та обставин; наша позиція допомагає або перешкоджає у житті. У своїй книзі “Постава” Чарльз Свіндол про життєву позицію каже так: “Унікальним є те, що в нас є вибір щодня. Ми не можемо змінити минулого. Ми не можемо змінити факту, що люди будуть діяти певним чином. Ми не можемо уникнути неминучого. Ми тільки можемо грати на єдиній струні, яка в нас є, і ця струна – наша позиція. Я переконаний що життя складається із 10 відсотків з того, що стається зі мною, і 90 відсотків того, як я реагую на події. І те саме відбувається з вами. Ми керуємо своєю Позицією.
Є чотири життєві позиції:
-Нереалістичний песиміст.
-Реалістичний песиміст.
-Нереалістичний оптиміст.
-Реалістичний оптиміст.
           Вчитель повинен у будь-якій ситуації поводитись та думати як реалістичний оптиміст – це той, хто визнає реальність і бачить, як негативне, так і позитивне, але схильний зосереджуватись на позитиві, поважає себе, впевнений у власних силах і переконаний, що існує рішення, розглядає кожну проблему як виклик. У поведінці ця життєва позиція проявляється через пошук альтернативних найкращих рішень чи нових способів дій. Як результат, така людина завжди має кращі шляхи вирішення, веде до змін, зростання, прогресу.

Далі див. тут: http://infosvit.if.ua/vidpovidalnyj-vchytel-yakyj-vin-vona/