субота, 16 січня 2016 р.

До дня народження Мартіна Лютера Кінга: 

цікаві факти про борця за права людей



Лауреату Нобелівської премії миру, борцю проти расизму Мартіну Лютеру Кінгу 
 15 січня виповнилося б 87 років.
До цієї дати він не дожив, у 1968 році Кінг був поранений снайпером. Від ран він помер у госпіталі і був похований в Атланті. Однак досягнення цього борця за права людини мають значення до сих пір. Журналісти "24" зібрали для вас факти про Мартіна Лютера Кінга, про які ви раніше не чули.

Нагороди і плагіат
Кінг був нагороджений щонайменше п'ятдесятьма почесними ступенями різних коледжів та університетів. При цьому під час написання великих розділів своєї докторської дисертації він займався плагіатом! Як з’ясувалося, 45% першої частини і 21% другої частини були взяті з робіт інших авторів. Однак ступеня його не позбавили через його значення для руху за громадянські права.

Наймолодший лауреат
За 4 роки до смерті, у 1964 році, Кінг став наймолодшим лауреатом Нобелівської премії миру. Неї він був нагороджений за лідерство у ненасильницькому опорі расовим упередженням у США.

Я маю мрію
Його знамениту промову "Я маю мрію" (англійською I have a dream) слухало понад 300 000 американців.

День Мартіна Лютера Кінга
16 січня 1986 року погруддя Кінга було установлено у Великій ротонді Капітолія у Вашингтоні — темношкірий американець удостоївся такої честі вперше. А 20 січня 1986 року американці відзначили перший День Мартіна Лютера Кінга.

Астероїд
На честь діяча названий астероїд — 2305 Кінг.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар