четвер, 19 вересня 2024 р.

    19.09.2024 р. відбулася інструктивно-методична нарада для викладачів історії та громадянської освіти закладів П(ПТ) О області — «Організація та планування роботи ОМО викладачів історії та громадянської освіти ЗП(ПТ)О на 2024-2025 н. р.», впродовж якої було зроблено аналіз роботи викладачів за минулий навчальний рік та окреслено методичні рекомендації щодо викладання предметів у новому навчальному році.










середа, 4 вересня 2024 р.

 

4 вересня 1991 р. над будинком Верховної Ради України було піднято жовто-блакитний прапор

 
Це був ковток свободи
Це знаковий день для народу суверенної України. 4-го вересня 1991 року, після багаторічної окупації з боку промосковських послідовників більшовицького світ,  Україна впевнено продовжила курс національного розвитку.
Це був ковток свободи. За це вже не відправляли в гулаги і в’язниці, не розстрілювали і не саджали до психдиспансерів, намагаючись знищити особистість медикаментозним шляхом. Жовто-блакитний прапор на будівлі найвищого законодавчого органу держави символізував початок нової епохи для понівеченої країни.
Будемо пам’ятати цей славний день!

вівторок, 27 серпня 2024 р.

  

Федорак В.Ф. - методист науково-методичного центру предметів мовно-літературної

та історичної галузей і міжнародної інтеграції КЗ «Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області»

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ

ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ З ІСТОРІЇ, ПРАВОЗНАВСТВА,

ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОСВІТИ В ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ

СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ У 2024/2025 Н.Р.


https://docs.google.com/document/d/1RmBPKZ1yY0Zu-Y19teX_WgqptBfmeDN8/edit?usp=drive_link&ouid=114875346472290116555&rtpof=true&sd=true

 

          

середа, 29 травня 2024 р.

         Напередодні Міжнародного дня захисту дітей у гр.17 ВПУ радіоелектроніки проведено тематичну годину спілкування, впродовж якої здобувачів освіти було ознайомлено з історією започаткування цього свята, особливостями його відзначення у різних країнах світу, приєднанням до них України з 1998 р. Було акцентовано увагу на важливості забезпечення дітям усіх прав, які закріплені у Конвенції про права дитини, діяльності спеціалізованої комісіїї ООН ЮНІСЕФ, яка є світовим лідером у захисті прав дітей, особливо в умовах війни, що зараз є дуже актуальним для українських дітей. На завершення подивилися відеоролик зі зворушливим привітанням від воїнів ЗСУ, в якому вони відзначають, що це свято нагадує їм про те, що діти є найбільшою цінністю для нашого суспільства, і вони роблять усе, щоби діти могли насолоджуватися своїм дитинством, зростати в безпеці та добробуті, закликають любити Україну, добре вчитися та цінувати кожен cвій день







вівторок, 28 травня 2024 р.

 ДЕКАДА ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОСВІТИ

    У закладах освіти Буковини з 13 по 23 травня тривала Декада громадянської освіти, яка малана меті формування громадянських і соціальних компетентностей, ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості учнів та студентської молоді краю. Долучилися до Декади й здобувачі освіти груп І-ІІ курсів Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки.

✅️У гр.10 відбувся диспут «Професія – підприємець», під час якого учасники
ознайомилися з правовою базою підприємницької діяльності, обговорили особистісні риси сучасного підприємця, розглянули основні виді та принципи підприємництва.
🔥Особливий інтерес у здобувачів освіти викликали тест на визначення власних
підприємницьких здібностей та аналіз різних ситуацій, до яких вони пропонували
варіанти розв’язання. Також довідалися про деякі цікаві факти про найвищі прибутки та магнатів бізнесу з «Книги рекордів Гіннеса» та про найприбутковіші види бізнесу з книги Я. Лариної «Цікаві сюжети про економіку». Підсумком диспуту став висновок про важливу роль підприємництва в умовах сучасної ринкової економіки.
💥Здобувачі освіти цієї ж групи ознайомилися зі структурою та деякими матеріалами першої міжнародної інтерактивної виставки «Справжні причини війни або як працює російська пропаганда, розробленої для підвищення медіаграмотності та протидії російській пропаганді. Встановили на своїх мобільних телефонах додаток еdAR і переглянули перелік основних питань та фото- і відеоматеріали до них, з допомогою яких зможуть дізнаватися про методи й інструменти російської пропаганди, найбільш поширені фейки, ядерний шантаж РФ, пропаганду в російських школах, переписування історії та ін. Зацікавилися розділом «Двійники Путіна», до якого викладачка ще порекомендувала прочитати книгу О. Красовицького «Сьогодні» (роман про двійників Путіна - Х, ФОЛІО, 2023 р.).
💜У гр.15 було презентовано дайджест «Цікаві факти про громадянське суспільство», з якого учні довідалися про витоки ідеї громадянського суспільства, перше впровадження терміну в науковий обіг, основи та елементи громадянського
суспільства, його взаємодію з державою, оцінку нинішнього рівня розвитку
громадянського суспільства в Україні.
🔷️Зі здобувачами освіти груп І курсу (11,13,17) проведено вікторину «Що ти знаєш про демократію?». Впродовж різних конкурсів вони демонстрували свої знання видів демократії, виборів, виборчих систем та принципів виборчого права (за допомогою застосунку «Колесо фортуни»), розгадували тематичний кросворд на знання відповідної термінології, складали з набору слів речення про референдум, з «хмари слів» вибирали слова, які вказують на вимоги для надання виборчого права. За
результатами усіх конкурсів І місце здобула команда гр.17, ІІ місце – гр.11, ІІІ – гр.13.
☝️Питання громадянської освіти завжди будуть актуальними, тому проведення
таких заходів важливе для поглиблення знань здобувачів освіти, формування їхньої громадянської позиції та розвитку громадянської активності.












четвер, 16 травня 2024 р.

 16 травня - День вишиванки

День вишиванки — подія,

яка покликана зберегти українські традиції, передати їх наступному поколінню.

https://drive.google.com/file/d/1vHLP9t_JGK7jkY1ucTT5U5Iko-rGGz6o/view?usp=drive_link


 

четвер, 9 травня 2024 р.

 

9 травня відзначається День Європи

          Здобувачі освіти Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки з груп І-ІІІ курсів під керівництвом викладачки історії і громадянської освіти Любові Петровської взяли участь в спеціальному онлайн-уроці, який до цього Дня організував і провів Освітній центр Верховної Ради України. До заходу долучилися більше 50 тисяч учнів навчальних закладів з різних куточків України – активна проєвропейська молодь, яка прагне поглиблювати свої знання про Євросоюз, європейські цінності та традиції.

         З вітальним словом до учасників онлайн-уроку  звернулися віце-спікерка ВРУ Олена Кондратюк та перший заступник голови ВРУ Олександр Корнієнко, які відзначили, що за даними соціологічних опитувань вступ України до ЄС підтримують більше 89% громадян нашої держави віком молодше 30 років, а також ознайомили з діяльністю депутатів з питань євроінтеграції.

         Цікаву презентацію про ЄС представила консультантка американських рад з міжнародної освіти Наталія Немелівська: про склад і структуру ЄС, історію його створення та розширення, підтримку України Євросоюзом – фінансову, гуманітарну, військову, енергетичну, про роль парламентської дипломатії у просуванні України до євроінтеграції.

         Учасники онлайн-уроку переглянули відеоролик про діяльність різних інституцій Євросоюзу, порядок їх формування та прийняття рішень.

         Інформація від спікерів онлайн-уроку, а також знання, отримані на уроках з історії України і громадянської освіти та  при додатковій підготовці до цього заходу стали в нагоді здобувачам освіти під час проведення підсумкової вікторини (за QR-кодом), яка викликала в них живий інтерес та бажання показати свої знання про Євросоюз.

         Учасниками онлайн-уроку були здобувачі освіти гр.17 - Тимчук Дмитро, Близнюк Михайло, Харик Михайло, гр. 10 - Акаловський Володимир, Пентелейчук  Василь, Корнієвський Павло, гр. 12 - Фуштей Іван, гр.14 - Воробець Віталій.















четвер, 2 травня 2024 р.

      02.05.2024 р. відбувся коворкінг "Логістика інновацій інновацій у викладанні історії: розвиток критичного мислення учнів у процесі використання цифрових технологій", який провела методист НМЦ ПТО С.А. Вишневська. Своїм досвідом з даного питання поділилися гостя - вчителька з м. Дніпро Яворська К.А. та колеги з Чернівецьких ПТНЗ Г.Л. Радюк, А.М. Терновецька. Про можливості генерування вправ та завдань на розвиток критичного мислення за допомогою Штучного Інтелекту розповіла  С.А. Вишневська. 








четвер, 18 квітня 2024 р.

 ТОП-10 найкращих фільмів про історію України

https://www.youtube.com/watch?v=R_JnbQN7Nk0

- "Гіркі жнива" (про голодомор 1932-1933 рр.)

- "Заборонений" (про Василя Стуса)

- "Таємний щоденник Симона Петлюри"

- "Захар Беркут" (про монголо-татарську навалу)

- "Червоний" (про репресованих)

- "Ціна правди" (про викриття сталінського режиму)

- "Крути.1918"

- "Поводир" (про сліпого кобзаря)

- "Толока" (екскурс у події української історії)

- "Чорний ворон" (про боротьбу проти більшовицького режиму)

середа, 17 квітня 2024 р.

          15 квітня – Міжнародний день екологічних знань. Свою історію цей день

починає з 1992 року. На Конференції ООН в Ріо-де-Жанейро, де обговорювалися

проблеми навколишнього середовища, було підкреслено величезне значення

екологічної освіти населення всіх країн світу в реалізації стратегії виживання і для

сталого розвитку людства.

         В Україні день екологічних знань відзначається з 1996 року за ініціативи

громадських природоохоронних організацій.

         
В рамках відзначення цього дня проведено тематичну бесіду зі здобувачами

освіти гр.17. З презентації «Стан навколишнього середовища та проблеми охорони

довкілля в Україні» https://cutt.ly/Ww5sitt1 дізналися про існуючі проблеми, шляхи їх

розв’язання, основні напрями екологічної політики та участь України у міжнародному

співробітництві у сфері охорони довкілля. Розглянуто Концепцію сталого розвитку

як спосіб збереження довкілля, пріоритетні цілі на період 2016-2030 рр., визначені

ООН. Особлива увага була сконцентрована на тривалих періодах розкладу деяких

матеріалів у природі та необхідності їх утилізації чи переробки, а також підкреслено

важливість виховання екологічної свідомості та екологічної культури кожної людини.

З підручника громадянської освіти обговорили таблицю «Що я можу зробити для

майбутнього». На завершення бесіди проведено гру «Можна – не можна: як

поводитися в природі».














понеділок, 18 березня 2024 р.


18.03 дистанційно підвищила кваліфікацію під час вебінару «Організація інтерактивного навчання з використанням штучного інтелекту", набула таких компетентностей, передбачених стандартами освіти: професійні, інноваційність, інформаційно-комунікаційна, цифрова. Отримала відповідний сертифікат.


вівторок, 30 січня 2024 р.

         У гр. 17 проведено годину спілкування до Дня пам'яті героїв Крут. Здобувачі освіти І курсу нещодавно вивчали на уроках історії України події Української революції 1917-1921 рр., в т.ч. мова йшла й про війну радянської Росії проти УНР, в ході якої відбувся цей бій. То ж під час години спілкування більша увага була закцентована на цікавих фактах і матеріалах, пов'язаних    з Крутянською трагедією. Зокрема, переглянули відеоролик з опитуванням на вулицях Чернівців, чи знають мешканці міста, чому бульвар названо ім'ям Героїв Крут https://cutt.ly/qwZAFErF          У здобувачів освіти викликали інтерес відеоматеріали з реконструкцією бою та трейлером  до художнього фільму "Крути. 1918" https://www.youtube.com/watch?v=TIlGOgCca3M Також розповіла про те, як на початку 1990-х років по крупицях збирала інформацію про історичні події, які замовчувалися в радянські часи, в т.ч. продемонструвала газетні публікації перших років незалежності про бій під Крутами. На основі одної зі статей створила презентацію про буковинця Крисантія Спринжината, який був учасником тих подій і загинув, його прізвище викарбувано золотими літерами на постаменті меморіального комплексу, встановленого на честь героїчної смерті і самопожертви юних патріотів України. Також учні довідалися про увіковічнення пам'яті героїв Крут у художній літературі, у піснях. На завершення заходу сфотографувалися з крутянською символікою: емблемами "Пам'ятай про Крути" і гаслом "Вони вмерли, щоб ми жили".