понеділок, 26 лютого 2018 р.

               26 лютого в рамках  проходження чергової атестації виступила перед педагогічним колективом  з творчим звітом про свою роботу за міжатестаційний період 2013-2018 рр. Підготувала презентаційне портфоліо, в якому відображено основні досягнення і здобутки за 5 останніх років роботи.


https://drive.google.com/file/d/1gyIgyPz340kNQObqBjVaqMQlaZERvLmx/view?usp=sharing

вівторок, 20 лютого 2018 р.

           

        На вшанування пам'яті "Небесної сотні" до 4-ї річниці трагічних  розстрілів на Майдані пропоную подивитися хронологію подій:

понеділок, 19 лютого 2018 р.

       19 лютого згідно плану заходів місячника методичної комісії суспільно-гуманітарних дисциплін провела відкритий урок з історії України, тема -  «ЗУНР. Акт злуки УНР і ЗУНР». Епіграфом уроку стали слова В. Липинського: "Ніхто нам не збудує державу, коли ми її не збудуємо. І ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути".  
       Урок розпочався з інформаційно-пізнавальної хвилини «Цей день в історії України»:  з допомогою невеликої презентації учнів було ознайомлено з подіями 19 лютого в різні роки, зокрема - 1954 р. було передано Крим до складу УРСР, 1992 р. - Верховна Рада затвердила тризуб як малий герб України, 2014 р. - протистояння на Майдані під час Революції Гідності та перші жертви розстрілів.  
         Методична мета уроку  полягала в активізації самостійної та пізнавальної діяльності учнів у процесі роботи з різними джерелами інформації та дидактичними матеріалами. По ходу ознайомлення з навчальним матеріалом учні читали тексти документів, спогади очевидців подій 1918-1919 рр. в західноукраїнських землях,  визначали основні заходи внутрішньої та зовнішньої політики ЗУНР, знайомилися з портретами історичних діячів ЗУНР, визначали їх внесок у розбудову Української державності, за схемою розглянули події українсько-польської війни, визначили долю та історичне значення ЗУНР. Тематичні відеоролики хроніки проголошення Акта Злуки УНР і ЗУНР та акції 1990 р. "Живий ланцюг єднання" наочно показали учням важливість процесу створення єдиної соборної Української держави у 1919 р.
      По ходу вивчення теми уроку учні самостійно заповнювали узагальнюючу таблицю за визначеними пунктами плану. На закріплення вивченого учням було запропоновано переглянути відеоролик «Коротка історія ЗУНР»: https://www.youtube.com/watch?v=1tO0QriSTMU            
         Намагалася активізувати усіх учнів групи, вимагала чітких повних відповідей на запитання, а також формулювання учнями власних висновків та оцінок подій, що розглядалися на уроці. Найкращі знання показали Симованюк Михайло, Ватаман Орест, Петро Артур, Перепелюк Микола, Малофій Іван, Петро Артем, Ротарь Микола.






вівторок, 6 лютого 2018 р.

ЦІКАВА ЗУСТРІЧ!!!
    06.02.2018 р. в рамках місячника методичної комісії суспільно-гуманітарних дисциплін провела відкрите засідання історичного гуртка, на якому презентувала учням свою книгу «Леонтій Сандуляк – людина, політик, громадянин». На презентації були присутні гості: співавтор Сторожук Сергій Миколайович – головний лікар Чернівецької міської дитячої клінічної лікарні, заслужений лікар України, кандидат медичних наук, доцент, Регульська Ірина Богданівна – заступник головного лікаря з медичної частини та Москалюк Володимир Михайлович - директор видавництва «Наші книги». 
            Метою засідання було привернути увагу учнів до видатної постаті Української держави, нашого земляка-буковинця Л.І. Сандуляка, а також розвивати в них пізнавальний інтерес до творчої та дослідницької діяльності, переконати їх у важливості суспільної активності.
            Використовуючи слайдову презентацію, показала багатогранність особистості Леонтія Івановича, як громадського, політичного та наукового діяча, активного учасника державотворчих процесів. Учнів було ознайомлено з передісторією створення книги та її структурою. Звернула увагу на те, що основою книги стала конкурсна творча робота випускниці нашого училища Валентини Корнілової, з якою вона виборола ІІ місце у ХVІ Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості «Об’єднаймося ж,брати мої!» у номінації «Історія України і державотворення», а тому Валентина теж є співавтором книги.
            Цікавими були для гуртківців  виступи гостей. С.М. Сторожук розповів про Леонтія Івановича як про свого викладача Чернівецького медичного інституту і колегу по науковій діяльності. Це були щирі спогади про студентські роки і лекції Л.І. Сандуляка, захоплення дослідами та медичними експериментами, про наукове відкриття та надзвичайно важкий і упереджений щодо Леонтія Івановича захист його докторської дисертації, про мудрість, людяність, вимогливість, дотепність, наполегливість та інші прекрасні риси свого вчителя, наставника  і до теперішнього часу друга і порадника. Також Сергій Миколайович сказав, що Чернівці можуть пишатися багатьма цікавими і видатними людьми і порадив учням писати про них нові творчі роботи.                              
            В.М. Москалюк розповів про видавництво «Наші книги» та здобутки свого колективу, про процес роботи різних фахівців над створенням книги, про знайомство з Леонтієм Івановичем. Володимир Михайлович подарував училищу декілька історичних видань і книги про наше місто та побажав учням успішного навчання, бути активними у суспільних справах, допитливими у пізнанні світу та патріотами своєї держави.
       Гості також відповіли на запитання учнів.
Наприкінці зустрічі було проведено міні-вікторину з питаннями по біографії та діяльності Л.І. Сандуляка, а також по структурі та змісту книги. Найактивнішими виявилися учениці ІІІ курсу Бойчук Ангеліна і Писарюк Інна та учень І курсу Симованюк Михайло. Вони отримали в подарунок презентовану книгу з підписами авторів та видавця, яку їм вручив С.М. Сторожук.
            Щиро вдячна нашим поважним гостям, які знайшли час для зустрічі з учнями! Зі словами подяки до усіх присутніх звернулася також заступник директора з виховної роботи О.К. Кавнічук.