пʼятниця, 1 вересня 2017 р.


І знову 1 вересня!!!
      В   училищі   проведено традиційний Перший урок в новому навчальному році на тему: «Європейські цінності – основа демократичної України»

         Урок проведено з метою поглибити знання учнів про європейську спільноту та її головні інституції, ознайомити з поняттям «європейські цінності» та розкрити їх суть, показати важливість їх формування та дотримання громадянами України на шляху приєднання до сім’ї європейських народів.
         Під час уроку учням було представлено музичні записи Державного  Гімну України та Гімну Євросоюзу, слайдову презентацію, тематичні відеоролики.
         У вступному слові  було відзначено, що європейська історія – це історія війн, перемог, технічних досягнень, але передусім – це історія  народження  ідей, цінностей  і великої культури, які стали основою економічного та соціального процвітання Європи. Україна є частиною Європи, і свідомі українці вже давно зробили свій цивілізаційний вибір на користь Європи, підтвердивши його у листопаді  2013 р. Революцією Гідності. Протест проти відмови підписати угоду про асоціацію з ЄС отримав влучну назву – Євромайдан, який круто і остаточно розвернув Україну обличчям до Європи. Маленькими, але рішучими кроками завойовували українці симпатії та прихильність європейських лідерів та народів, відстоювали своє право бути в об’єднаній Європі,  долучитися до гідних умов праці та життя. Важливими досягненнями останнього часу для України на шляху до Європи стали  схвалення рішення про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом і запровадження безвізового режиму з країнами Європи для українських громадян, що відкриває нові перспективи співпраці в усіх аспектах: від торгівлі до сфери наукових досліджень, від захисту довкілля до освіти, від енергетики до мобільності людей.
         Учні довідалися про такі ключові європейські цінності, як демократія,   верховенство права, цінність і недоторканість приватної власності, як запоруку економічного зростання європейських країн, рівні умови для всіх, повагу до прав людини, побудову суспільства турботи й справедливості, толерантність у відносинах між людьми, повагу до етнічних і культурних особливостей різних націй, розумне вирішення конфліктів та мирну співпрацю заради спільного розвитку. 
          Учням було запропоновано розповісти, в яких країнах Європи вони побували, поділитися своїми враженнями від подорожей, зі своєї точки зору охарактеризувати європейців, відзначити, чим ми схожі на них або відрізняємося.
         Було також окреслено завдання, які стоять перед Україною і українцями на шляху до Європи, в першу чергу – необхідність сприйняти європейські цінності, близькі і зрозумілі кожній людині, а потім законодавчо і на практиці підтвердити, що ми, нарешті, почали розглядати їх як норму життя. Цьому нам треба вчитися! Саме це і буде справжнім початком розбудови сучасної європейської держави з гордою назвою Україна. І розпочинати треба кожному з себе!
         Урок закінчився переглядом відеоролика «Бути європейцем» та піснею «Європа – спільний дім», яка прозвучала у виконанні Ольги Фоміної на фоні  віртуальної мандрівки столицями країн Європи.



Розробку уроку див. у вкладці "Позаурочна робота"
 https://drive.google.com/file/d/0B8by7IvpRsgDWHZzSnJ2M1pEY1E/view?usp=sharing