четвер, 22 грудня 2016 р.


Учень гр. №15 - Юрій Дмитро зайняв призове 
ІІІ місце на ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з правознавства. ВІТАЄМО!!!
Кращий на училищній вікторині,  призер на міському рівні!!! (другий справа)

четвер, 15 грудня 2016 р.

Всеукраїнський тиждень права

     В рамках Всеукраїнського тижня права у Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки проведено ряд заходів з метою розвитку пізнавального інтересу учнів до правової сфери, популяризації правових знань та підвищення правової культури учнів.
            Для учнів проведено усний журнал «Юридична відповідальність неповнолітніх», гортаючи сторінки якого вони дізналися про найбільш поширені правопорушення серед неповнолітніх, їх головні причини та види, а також про особливості юридичної відповідальності неповнолітніх правопорушників. Особливе враження на учнів справила відеосторінка «Підлітки за гратами»: вони побачили умови життя та навчання своїх ровесників-правопорушників у місцях позбавлення волі, почули їхні міркування про свої протиправні вчинки, висновки та мрії про повернення до нормального життя. Цієї ж теми у своєму виступі перед учнями торкнувся старший інспектор ювенальної поліції м. Чернівці Думич Ігор Іванович, зустріч з яким в актовій залі гуртожитку організувала заступник директора з виховної роботи Оксана Костянтинівна Кавнічук. Він навів приклади правопорушень неповнолітніх по місту і області, розповів про різні види юридичної відповідальності, до яких вони були притягнуті, а також фахово відповів на запитання учнів. З побаченого і почутого учні зробили головний висновок, що людина повинна памятати про те, що за кожен свій вчинок вона має відповідати не тільки перед суспільством, а й перед законом.  
            У групі  №16  відбувся відкритий урок по конституційному праву, на якому учні ознайомилися з особливостями цієї галузі права, класифікацією конституцій та  структурою українського Основного Закону, головними політико-правовими актами, якими закріплювався суверенітет сучасної України. Особливу увагу  звернули на розділ «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина». Учні переглянули відеоролик про прийняття Конституції незалежної України, працювали з підручниками, опорними конспектами, правознавчим словником. Із вкладки «Пишаємось Україною та українцями» у блозі викладача довідалися цікаві факти про українську Конституцію. Отримали домашнє завдання  - розгадати тематичний кросворд, який також розміщений у блозі викладача.
                Цікаво пройшла правознавча гра «У світі права і закону», в якій взяли участь команди груп І курсу»: «Феміда» (гр. №10), «Юрист» (гр. №15), «Вікторія» (гр. №16). Інтелектуальні змагання складалися з декількох конкурсів: «У світі мудрих думок», «Правознавча мозаїка»,  «Схеми», «Правотворення», «Кросворд», «Народна мудрість і право». В них учні показували не тільки конкретні знання, здобуті на уроках правознавства, а й свою ерудицію, кмітливість та творче мислення. Переможцями гри стали учні гр. №15, серед яких найкращим був Юрій Дмитро.
            Авторитетний римський юрист ІІІ ст. до н.е. Доміцій Ульпіан писав, що «знання права заслуговує найвищої шани». Воно є однією з основних ознак правової культури людини. Тому дуже важливо прагнути збагачувати свої знання з основ права та вчитися їх застосовувати у різних життєвих ситуаціях. Цьому й сприяли заходи, проведені в рамках Всеукраїнського тижня права.











          На базі Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки  відбулася обласна нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи ПТНЗ з проблеми «Організація виховного процесу в професійно-технічних навчальних закладах області в умовах реалізації «Стратегії виховання особистості в системі освіти Чернівецької області на 2016-2021 роки».
         В рамках цієї наради   продемонстровано фрагмент засідання історичного гуртка на тему «Йосиф Зісельс – представник дисидентського руху на Буковині», приурочений до 40-річчя створення Української Гельсинської Групи. Учні довідалися про діяльність та долю учасників цієї дисидентської організації, в рядах якої боровся й був засуджений за це й вихідець з Буковини Йосиф Зісельс, про якого учениця училища Корнілова Валентина підготувала творчу пошукову роботу й стала учасницею Всеукраїнського Форуму патріотичних справ учнівської молоді «Ми - українці!», що проходив 18-20 жовтня у м. Києві. Вона розповіла гуртківцям про роботу з різними джерелами інформації, навела цікаві факти з біографії Й. Зісельса та поділилася своїми враженнями від поїздки до Києва та участі у Форумі.
         Під час засідання гуртка був організований скайп-зв’язок з Й. Зісельсом, який вже понад 20 років мешкає у Києві. Він розповів про зв'язки зі своїми бувшими соратниками по УГГ, про свою сучасну діяльність, поділився найкращими спогадами про Чернівці, а також відзначив роль і місце молоді в сучасній долі України,   побажав учням успіхів у навчанні та закликав бути суспільно активними. А Валя Корнілова познайомилася з героєм своєї пошукової роботи. На завершення скайп-розмови привітали пана Йосифа з ювілеєм.
          Учасники семінару – представники Навчально-методичного центру профтехосвіти та заступники директорів училищ відзначили   високий рівень системи виховної роботи в училищі та побажали подальших успіхів у реалізації «Стратегії виховання особистості».











субота, 10 грудня 2016 р.

 
День Нобеля
День Нобеля - це щорічне вручення Нобелівської премії, яке проходить 10 грудня в Стокгольмі. Нобелівські премії користуються міжнародним визнанням як найпочесніша громадянська відзнака. Кожен лауреат отримує золоту медаль із зображенням Нобеля і диплом.
Нобелівські премії з фізики, хімії, фізіології або медицини, літератури та економіки вручає лауреатам його Величність Король Швеції на церемонії, що проходить у річницю смерті Альфреда Нобеля (в 1896 році в Сан-Ремо). Розмір грошової премії змінюється щорічно і становить приблизно 1 мільйон доларів. Нобелівські премії мають великий міжнародний престиж і, крім того, пропонують лауреатам значну економічну підтримку.


Сьогодні відзначають Міжнародний день прав людини

10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини.
68 років тому Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, яка проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші). У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. 
В основі документа – всі напрацювання людської думки, які були на той момент у даному питанні. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини.
Хоча положення Декларації мають рекомендаційний характер, але багато країн включають її основні положення в своє базове законодавство та конституції. 
Україна неодноразово брала активну участь у підготовці та прийнятті багатьох пактів, резолюцій, конвенцій і договорів з права і свободи людини.

Навчитися стандартам прав людини можна на програмі «Розуміємо права людини»   http://edu.helsinki.org.ua/

вівторок, 6 грудня 2016 р.

6 грудня - День Збройних Сил України

Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців давно заслужило всенародну повагу і шану. Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України». Саме свято - День Збройних Сил України було встановлено у 1993-му році постановою Верховної Ради України від 19-го жовтня № 3528-XII.