четвер, 30 червня 2016 р.


ВІДПУСТКА!!!
 Гарного відпочинку усім - колегам, учням 
й, звичайно, собі!!!!!!!!!!!!!!!

середа, 29 червня 2016 р.

28 червня Україна відзначила 20-ту річницю прийняття Конституції незалежної держави

       Конституція України була прийнята Верховною Радою о 9:20 ранку 28 червня 1996 р. Депутати весь день і всю ніч працювали над проектом, залишаючись в сесійному залі без перерв. "За" ухвалення Основного закону проголосували 315 народних депутатів з 300 необхідних.

       Конституція України 1996 року стала першою загальновизнаною у всьому світі Конституцією незалежної української держави. Вона визначає основи суспільного і державного ладу, права і свободи людини і громадянина, порядок організації і функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Факти про Конституцію України:


1) Процес підготовки Конституції України затягнувся на шість років – з 1990 по 1996 рік. Прийняття документа гальмувалося перманентними протистояннями між президентом України та парламентом на фоні тривалої соціально-економічної кризи в країні.
 
2) Протягом 1990-1996 рр. було запропоновано 15 проектів Конституції України – від Конституційної комісії, політичних партій, науковців. Комуністи пропонували зберегти назву УРСР, відновити радянську форму правління, обмежити права президента і увійти в новий Союз. А Крим міг би позбутися статусу автономії, якби була прийнята редакція Конгресу українських націоналістів.

3) Найбільш гострі дискусії точилися навколо питань розподілу повноважень між гілками влади, державної символіки, приватної власності, статусу Республіки Крим та російської мови.

4) За півроку до прийняття документа в російській газеті "Независимая газета" вийшов матеріал під назвою "Україна може отримати дуже хорошу Конституцію", в якому московські експерти дуже позитивно відгукнулися про документ.

5) Активний період роботи над документом зайняв три місяці. У березні 1996 року проект документа був винесений на обговорення Конституційної комісії і рекомендований до розгляду Верховною радою. 2 квітня проект Конституції внесли до порядку денного засідань, а після двох місяців доопрацювання проект прийняли в першому читанні. При підготовці до другого читання в документ внесли близько шести тисяч поправок. Всі три місяці комісія працювала над проектом без вихідних, з 9 ранку і до 10 вечора.

6) Засідання Верховної ради щодо прийняття Основного Закону тривало цілу добу. 27 червня 1996 року парламент вирішив розглядати проект на одному засіданні без перерв. У результаті бурхливих дискусій за підсумками безперервної 24-годинної роботи депутатам вдалося узгодити всі положення документа. Голосування проводилося по кожній статті окремо і цілими розділами. Голосування за Конституцію України в цілому відбулося о 9:20 ранку 28 червня 1996 року.

7) "Є Конституція!", – такі були перші слова голови Верховної ради Олександра Мороза після прийняття Конституції 315 голосами.

8) 21 червня 1996 року було прийнято доповнення Олександра Мороза про виключне право народу визначати і змінювати конституційний лад і про те, що це право не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.

9) Конституція України могла бути не прийнята 28 червня, так як напередодні історичного засідання парламенту президент України видав указ про проведення всеукраїнського референдуму 25 вересня 1996 року про прийняття нової Конституції України. Однак після прийняття Конституції цей указ був скасований.

10) Президент України Леонід Кучма не був присутній на доленосному засіданні парламенту, однак за кілька хвилин до остаточного прийняття депутатами Конституції прийшов до сесійної зали. Його прибуття народні депутати привітали оплесками. Кучма у своєму короткому виступі назвав прийняття Конституції історичною подією. Після безсонної ночі нардепам влаштували скромний банкет з цукерками і шампанським.

11) Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.


четвер, 23 червня 2016 р.

"To be, or not to be" - бути чи не бути Великобританії в Євросоюзі? 

Сьогодні у Великобританії вирішується доля об’єднаної Європи. Жителі туманного Альбіону визначатимуться на референдумі щодо членства країни  
у Європейському Союзі. 


середа, 22 червня 2016 р.


         22 червня - День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни
в Україні 

 Ніхто не забутий! Ніщо не забуте! Ми почали передавати це з покоління в покоління. Ми закріпили цю пам’ятну дату в наших серцях. Вона є в нашому національному календарі: Україна встановила цю дату Указом Президента України від  17 листопада 2000-го року № 1245/2000, вона має назву «День скорботи и вшанування пам’яті жертв війни в Україні».
Ми пам’ятаємо! Ми сумуємо...  
Але чи є надія уникнути повторення подібного віроломства і насильства по відношенню до нас і наших дітей?  Вона є. Залишивши образи, ми навчилися прощати. Ми вміли прощати завжди. Прощати і не ображатися на людство за те, що воно допустило подібний хід розвитку подій. Ми навчилися любити. Любити тих, хто дорогий нам, хто поруч з нами. Любити життя,    а не смерть, ненависть і агресію. Тому ми виграли тоді. Тому перемагаємо зараз. І не дай нам Бог забути про це!



пʼятниця, 10 червня 2016 р.

Конституційні традиції в Україні

      Україна має давні конституційні традиції. Конституційним актам передували такі правові документи, як «Руська правда», Магдебурзьке право, Литовські статуси, Березневі статті 1654 р.
       Конституція Пилипа Орлика. Одним із перших конституційних актів були «Пакти і конституції законів і вольностей Війська Запорозького», написані гетьманом П. Орликом, - документ, ухвалений козацькою радою 5 квітня 1710 р.
       Основу «Пактів і конституцій» складала угода між гетьманом і козацтвом, що виступало від імені українського народу, про взаємні права й обов'язки. Уперше новообраний гетьман укладав офіційну угоду зі своїми виборцями, чітко визначаючи умови, за яких він одержував владу.   Крім того, у документі обумовлювався державний порядок України. Саме тому його вважають першою українською Конституцією.